ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
خانه » سرگرمی و وبگردی » مطالب جالب گوناگون » دانلود کلیپ مسابقه حمید سوریان و صعود به المپیک ریو

دانلود کلیپ مسابقه حمید سوریان و صعود به المپیک ریو

دانلود کلیپ مسابقه حمید سوریان و صعود به المپیک ریو

حمید سوریان  پهلوان ایرانی و افتخار کشتی ایران با برد قاطع در مقابل کشتی گیر اهل اوکراین توانست جواز حضور در المپیک را کسب کند . به امید قهرمانی و طلای این دلاور مرد کشتی ایران.

کلیپ مسابقه نهایی و کسب سهمیه المپیک را در زیر مشاهده نمایید:

جهت دانلود کلیپ نیز اینجا کلیک کنید

 

فراموش کردیم آن که منتقدش شده بودیم پر افتخارترین مرد تاریخ کشتی ما در دنیاست،فراموش کرده بودیم او در 10 سال گذشته صاحب 7 مدال طلای جهانی والمپیک شده است ،همانی که دنیا بر قامت کوتاه اما ستبر وجادوییش تعظیم کرد.
*فراموش کرده ایم او همانی ست که در رده بندی پر افتخار ها از رضازاده ونصیری وموحد وحبیبی وجوادی وتختی وساعی ورسول خادم بالاتر بوده وهست.
*فراموش کرده ایم که در المپیک گذشته طلایی پر افتخار ما بوده است اما… اما فراموش نکنیم ماجرایی که برای هادی ساعی رخ داد….
*هادی ساعی در 2004 آتن زمانی که 29 ساله بود طلای المپیک گرفت،او افتخارات زیادی پیش از آن داشت اما المپیک وطلایش برایش اوج برتری وبزرگی بود،بعد هم افتی کرد ودر 2006 بازیهای آسیایی برنز گرفت.
در آستانه المپیک وقتی به علت محدودیت اوزان تکواندو وسهمیه آن تصمیم گرفته شد او که 68 کیلو بود را در 80 کیلو به المپیک بفرستند،مرثیه سردادند که حق یوسف کرمی را خوردند وچه ها وچه که بر سر یوسف نیاوردند اما هادی قهرمان شد وکرمی 4 سال بعد در المپیک حذف شد.
*امروز ماجرا تکرار شد البته با یک تغییر،این که سوریان در وزن تازه المپیکی که بالاتر از وزن اصلی اوست،بالاخره سهمیه گرفت ودر المپیک توان قهرمانی دارد

وقتی دستش را قلاب کرد دور کمر تسیمبولیاک ، زور بازوی همه ما توی ساعد و عضلاتش بود . وقتی او را سرنگون کرد و رفت برای بارانداز باز این ما بودیم که با او چپ را نشان دادیم و راست را زدیم تا کورنومتر روی 1:25 بایستد . خیلی زودتر از زمانی که مامور سفارت مهر را به استامپ بزند و پاسپورت سوریان را به نشانه اجازه ورود قهرمان مهر کند .
حمید سوریان ، قرار است سه ماه دیگر باز هم ما را همراهش کند . سه ماه وقت داریم تا با او پای تمرین های آدم کش ، رژیم های بی پیر و وزن کم کردن های عذاب آور باشیم . سه ماه تا آنجا که شاعر بگوید : صوفی نشود صافی تا در نکشد جامی. وقتی که دومین طلای المپیک را با دندان گاز بزند تا همه ما مزه طلا را زیر زبان حس کنیم


نويسنده: پژمان راهبر

امتیاز 5.00 ( 5 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز