بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
خانه » مطالب آموزشی » آموزش خانه داری » آموزش نصب آنتن تلویزیون

آموزش نصب آنتن تلویزیون

از مشکلات رایج که اکثر ما باهاش برخورد کردیم مشکل دریافت نکردن سیگنال برای گرفتن کانال های تلویزیون دیجیتال میباشد. در این پست آموزشی مفید در مورد نحوه نصب آنتن خدمتتون ارائه خواهیم داد.

برای دریافت تلویزیون دیجیتال موارد زیر نیاز است:

 تجهیزات مورد نیاز در دریافت تلویزیون دیجیتال به دو دسته زیر تقسیم می گردند:

تجهیزات اولیه که عبارتند از:
1.   آنتن گیرنده

i.    کابل
ii.    کابل کواکسیال آنتن
iii.    کابل اتصال  دستگاه مبدل به تلویزیون مانند کابل A/V یا کابل HDMI

تجهیزات ثانویه عبارتند از:

2.   تلویزیون معمولی به همراه یک دستگاه مبدل دیجیتال یا ست تاپ باکس (STB)

این روش ارزانترین روش برای دریافت تلویزیون دیجیتال می باشد، چراکه می توان با هزینه مناسبی یک دستگاه مبدل تهیه کرده و با متصل کردن آن به هر نوع تلویزیونی، امواج دیجیتال را دریافت نمود.

3.    تلویزیون با مبدل داخلی یا تیونردار (IDTV)
استفاده از تلویزیون با مبدل داخلی دیجیتال ساده ترین روش برای دریافت تلویزیون دیجیتال می باشد که نیازمند هیچ دستگاه اضافه ای در کنار تلویزیون نیست.
•    وجود هرگونه مانع طبیعی یا غیر طبیعی در خط مستقیم بین آنتن فرستنده امواج تلویزیونی و آنتن گیرنده دستگاه تلویزیونی باعث کاهش کیفیت امواج تصاویر یا حتی عدم دریافت آن می شود. لذا بهتر است که تا آنجا که ممکن است آنتن دریافت در محل و ارتفاع مناسب نصب شود.

 آموزش نصب آنتن تلویزیونآموزش نصب آنتن تلویزیون

•    امواج انتشار پیدا کرده توسط فرستنده های تلویزیونی (UHF-VHF) که حامل اطلاعات صدا و تصویر هستند، بصورت مستقیم حرکت کرده و وجود مانع بلند در مسیر بین آنتن فرستنده باعث می شود امواج ضعیف دریافت شوند .
آموزش نصب آنتن تلویزیون

•    از آنجا که وجود موانع مختلف بسته به جنس و ابعاد می تواند باعث تضعیف امواج تلویزونی شود، این امواج هنگام عبور از میان قطرات باران و نیز هنگام عبور از میان انبوه شاخ و برگ درختان تضعیف می شوند.

آموزش نصب آنتن تلویزیون

آموزش نصب آنتن تلویزیون

 •    از آنجا که امواج رادیویی بوسیله بناهای فلزی، تپه ها، ساختمان ها و موانع بتونی منعکس می شوند، دریافت دو یا چند موج از یک فرستنده باعث ایجاد سایه در تصاویر سیستم آنالوگ می شود که استفاده از آنتن های جهتی (آنتن هایی که دریافت آنها در یک جهت بیشتر از سایر جهات است) و تنظیم درست آن می تواند این مشکل را حل کند. جهت آنتن رو به موج اصلی (یعنی به سمت فرستنده) باشد بهتر است ولی اگر در جهت فرستنده مانع بزرگی قرار دارد بهتر است که جهت قوی ترین موج منعکس شده از مانع را پیدا کنید.

آموزش نصب آنتن تلویزیون

آموزش نصب آنتن تلویزیون

•    وقتی گیرنده یک سیگنال مشابه را بطور همزمان از دو محل متفاوت دریافت کند، تداخل ایجاد می شود. استفاده از یک آنتن جهتی با بهره بالا می تواند مشکل تداخل را برطرف نماید.

آموزش نصب آنتن تلویزیون

امتیاز 4.00 ( 4 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز