ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
خانه » سرگرمی و وبگردی » مطالب جالب گوناگون » گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

گروه راک انگلستانی است که در ۱۹۹۴ در شهر تینموث در منطقه دون تشکیل شد.

اعضای آن متیو بلامی  Matthew Bellamy
کریستفر ولستنهام Christopher Wolstenholme
دومینیک  هاوارد  Dominic Howard هستند.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

تشکیل گروه و سالهای ابتدایی

اوائل دههٔ ۹۰، اعضای میوز هرکدام به طور جداگانه در گروه‌هایی فعالیت می‌کردند. گروه زمانی تشکیل شد که متیو بلامی در ۱۴ سالگی برای عضویت در گروهی که دومینیک هاوارد در آن گیتاریست بود، امتحان صدا داد و قبول شد. در همان زمان آن‌ها از کریس ولستنهلم که در آن زمان درامر بود، خواستند که به گروهشان بپیوندد و نواختن گیتار بیس را یاد بگیرد.

در ۱۹۹۴، با گروهشان در مسابقه‌ای که بین گروه‌های راک برگزار می‌شد، شرکت کردند و برندهٔ فستیوال شدند. نام گروه در آن زمان راکت بیبی دالز (Rocket Baby Dolls) ‏ بود.متیو بعداً در این مورد گفت که «هدف ما صرفاً اعتراض کردن و حرف زدن بود، به همین خاطر وقتی که برنده شدیم، همه‌مان تعجب کردیم و هول شدیم و بعد از آن بود که گروه را جدی گرفتیم.» آن‌ها بعد از مسابقه، دانشگاه را رها کردند، از شغل‌هایشان استعفا دادند و نام گروه را به میوز تغییر دادند.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

اولین آلبوم و رونمایی از شوبیز(Showbiz)

بعد از چندسال فعالیت محدود، اولین اجراهای مهم میوز در لندن و منچستر شروع شد. گروه در آن زمان با دنیس اسمیت –صاحب استودیوی ساومیل– ملاقات کرد و نتیجهٔ آن، بیرون آمدن اولین ای پی آن‌ها به نام میوز بود. طرح جلد این آلبوم را در آن زمان دومینیک طراحی کرد.

ای پی گروه، با نام موزهٔ ماهیچه، توجه منتقد منتفذ انگلیسی، استیو لاماک و در نتیجهٔ آن هفته‌نامهٔ ان‌ام‌ای را جلب کرد. دنیس اسمیت بلافاصله بعد از آن، شرکت تولید موسیقی تِیست میدیا را با همراهی سفتا جفری، فقط برای تولید آلبوم‌های میوز تشکیل داد و ۳ آلبوم میوز را تهیه کرد.

جان لکی که آلبوم خمیدگی‌های ردیوهد را تولید کرده بود، برای تهیهٔ آلبوم اول میوز به آن‌ها پیوست. آلبوم اول، سبک ملایم گروه را نشان داد و اشعارشان در این آلبوم به سختی‌های کارشان در تینموت اشاره داشت.

بیرون آمدن آلبوم اول باعث شد که در ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰، میوز برای فستیوال‌ها و اجراهای متعددی در اروپا دعوت شود.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

آلبوم دوم: منشأ تقارن (Origin of Symmetry)

تولید آلبوم منشأ تقارن، گروه از سازهای غیرمتعارفی مثل ارگ کلیسا استفاده کرد و صدای متیو بلامی، گیتار و پیانو برجسته‌تر شدند. همچنین آن‌ها در این آلبوم، آهنگ «احساس خوب» انتونی نیولی و لزلی بریکوسی را دوباره اجرا کردند. گروه در سال ۲۰۰۳، از شرکت نستله به علت استفادهٔ بدون اجازه از این آهنگ در یک آگهی بازرگانی برای نسکافه شکایت کرد و ۵۰۰۰۰۰ پوند غرامت گرفت که آن را به مؤسسهٔ خیریهٔ اکسفام هدیه کرد.

در ۲۰۰۲، سلنن دیون تصمیم داشت که یکی از اجراهایش در لاس وگاس را میوز بنامد. از آن‌جایی که حق استفاده از این نام در انحصار گروه‌است، دیون پیشنهاد کرد ۵۰٬۰۰۰ دلار به گروه بپردازد تا بتواند این اسم را برای کنسرتش استفاده کند، که با مخالفت گروه مواجه شد. متیو بلامی در این مورد گفته بود که «ما نمی‌خواهیم مردم فکر کنند ما گروه همراه سلین دیون هستیم.

میوز را با گروه کویین مقایسه می‌کنند، که قسمتی از آن به دلیل شیوهٔ اجرای متیو بر روی صحنه‌است که یادآور برایان می در کویین است.

 

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

آلبوم دوم در آمریکا سر و صدا کرد، ولی شرکت تهیه‌کنندهٔ آلبوم، قبل از پخش آن به صورت رسمی در آمریکا، از گروه خواست که متیو طرز خواندنش را عوض کند و بعضی از آهنگ‌ها را نیز تغییر دهد. گروه این کار را نکرد و در عوض قراردادش را با آن‌ها فسخ کرد. به همین علت آلبوم تا سال ۲۰۰۵ که گروه با شرکت برادران وارنر قرارداد بست، در آمریکا پخش نشد.

در نتیجهٔ شهرتی که به واسطهٔ کنسرت‌ها و برای اجراهای زنده‌شان کسب کرده بودند، تصمیم گرفتند که آلبومی با تعدادی از اجراهای زنده‌شان پخش کنند. این آلبوم به همراه یک دی وی دی از فیلم کنسرت‌ها و همچنین فیلم مستندی دربارهٔ گروه پخش شد.

در ۲۰۰۶، مجلهٔ کیو، آلبوم دوم گروه را در لیست ۱۰۰ آلبوم برتر تاریخ، در رتبهٔ ۷۴ قرار داد.

آمرزش و تور (Absolution)

در ۲۰۰۳، آلبوم سوم گروه بیرون آمد. آمرزش ادامهٔ تجربه‌های گروه در آلبوم قبلی بود، و هویت گروه را به شکل گروهی سه‌نفری تثبیت کرد.

موضوعات مطرح‌شده در آلبوم، حول موضوع پایان دنیا می‌گردند و بسیاری از اشعار آلبوم به مسائل سیاسی اشاره دارند. گروه توانست با این آلبوم، نظر موافق عموم منتقدها را در بریتانیا جلب کند.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

بعد از این موفقیت، گروه اولین تور کنسرت‌های دور دنیایش را شروع کرد. میوز در این تور به استرالیا و نیوزیلند و کانادا و فرانسه رفت. کنسرت گروه در لندن به دلیل استقبال شدید مردم، یک شب اضافه‌تر تمدید شد و اولین کنسرت این تور در آمریکا در آتلانتا با مجروح شدن متیو شروع شد که بعد از چند بخیه دوباره ادامه پیدا کرد.

در ژوئن ۲۰۰۴، گروه برای اولین بار هدلاینر فستیوال گلستنیری بودند و بعداً آن را بهترین اجرای زندگیشان نامیدند، ولی بعد از کنسرت، پدر دومینیک که در کنسرت حاضر بود، بر اثر حمله قلبی درگذشت. متیو در این‌باره گفت «ما بعد از پایین آمدن از صحنه، احساس موفقیت شدیدی می‌کردیم و باورنکردنی بود که یک ساعت بعد پدر دومینیک درگذشت. یک هفتهٔ بعد را با دومینیک گذراندیم. فکر می‌کنم دومینیک خوشحال بود که حداقل پدرش او را در بهترین لحظهٔ زندگی گروه دیده.»

تور گروه در پاریس و در کنسرت زنده ۸ با اجرای ۴ آهنگ پایان یافت و بعد از آن، گروه برنده و نامزد بسیاری از جوایز برای اجرای زنده‌شان شدند.

چاله‌های سیاه و افشاگری‌ها (Black Holes and Revelations)

در ژوئیهٔ ۲۰۰۶، میوز آلبوم چهارمش را بیرون داد. نام و موضوعات مطرح‌شده در آلبوم، نتیجهٔ علاقهٔ گروه به کتاب‌های تخیلی و همچنین مسائل سیاسی است.

آلبوم در بریتانیا، استرالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی به رتبهٔ اول جدول فروش رسید و در آمریکا تا رتبهٔ ۹ جدول فروش آلبوم‌ها بالا آمد.

آن‌ها در ۲۰۰۶ کاندید جایزهٔ مرکوری شدند و آلبوم مجموعاً در اروپا یک میلیون نسخه فروخت. در اوت ۲۰۰۶ هم آلبوم زنده‌ای در استودیوی ابی رود لندن ضبط کردند.

گروه تا آخر سال ۲۰۰۷ به کنسرت و تور دور دنیا پرداخت.گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

مقاومت (The Resistance)

میوز در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۹ پنجمین آلبوم خود را با نام مقاومت منتشر کرد. مقاومت اولین آلبومی است که گروه خودش تهیه کنندگی آن را بر عهده داشت.
منتقدین اکثرشان نسبت به آلبوم کاملاً مثبت بوده‌اند و آلبوم با تمجید فراوان از بلندهمّتی گروه، تأثیرات موسیقی کلاسیک در آلبوم و سمفونی بسیار قوی و سیزده دقیقه‌ای داخل آن همراه شد
آنها تور «جهانی مقاومت» را با اجرا در شهری که در آن گروه شکل گرفت یعنی تینموث و در سال ۲۰۰۹ آغاز کردند. سال ۲۰۱۰ اما برای گروه سال بسیار پربار و پر مشغله‌ای بود .
آنها در «تور جهانی مقاومت» و با همراهی در بزرگترین فستیوال‌های موسیقی، یکی پس از دیگری هدلاینر استیج‌های اصلی فستیوال‌ها شدند .
از جمله در تمامی استیج‌های فستیوال Big Day Out معروف، هم در استرالیا و هم در زلاند نو، پس از آن در Coachela، همچنین هدلاینر استیج‌های راک در Glastonbury و همچنین Oxegen و پس از آن در Hove وT in the Park و همچنین بسیاری فستیوال‌های دیگر که شامل Austin City Limits Music Festival هم بود .

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

آوازه اجراهای زنده مهیب و بسیار مهیج گروه باعث شد که در سال ۲۰۱۰ جایزه بزرگ Silver Clef Award را از دست برایان می و راجر تیلور، گیتاریست و درامر گروه پرآوازه کویین دریافت نمایند. تیلور این گروه سه نفره را به “شاید که عظیم‌ترین اجرای زنده در جهان امروز” تعبیر کرد و برایان می هم در معرفی آنها اشاره داشت: “این گروه باشکوه و باور نکردنی است ”

در فوریه ۲۰۱۱ و در روزی که با نمایش دیدنی «قیام» از گروه، در میان تماشای همگان و بردن جایزه بهترین اجرا در مراسم همراه شد، آلبوم مقاومت هم برنده جایزه بهترین آلبوم راک در پنجاه و سومین جشنواره اسکار موسیقی یعنی Grammy Awards شد.

آنها اجراهای تور جهانی را در سال ۲۰۱۱ و با هدلاین کردن فستیوال ریدینگ و لیدز انگلستان، در سالگرد دهمین سال انتشار آلبوم «منشا تقارن» و با اجرای کامل آن آلبوم به پایان رساندند.

قانون دوم (The 2nd Law)

در اکتبر ۲۰۱۱ میوز دوباره به استودیو بازگشت تا به ضبط آلبوم جدیدش بپردازد و این ویدdو در یوتیوباولین ویدیو کار روی آلبوم جدید بود. کریستفر ولستنهلم در دسامبر ۲۰۱۱ در اولین مصاحبه با مجله کرنگ گفت: «این آلبوم یه کار کاملاً متفاوت هست».

اینبار هم مثل آلبوم قبل خود میوز بود که تهیه کننده آلبوم بود. میوز به عواملی چون آخر و زمان و انرژی می‌پردازد و اینبار مت بلامی مبحثی از فیزیک را بعنوان نام آلبوم انتخاب کرد. «قانون دوم» اشاره به قانون قانون دوم ترمودینامیک دارد و همان‌طور که در ویدیو در یوتیوب نمایش آلبوم دیده می‌شود مضمون آلبوم پیرامون انرژی است. آلبوم در استودیو عظیمی به نام AIR در لندن ضبط شد که در سال ۱۹۶۵ توسط بیتل‌ها تأسیس شده بود و بخشی از آن هم در استودیو Shangri La واقع در مالیبو در کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا که زمانی متعلق به باب دیلن و اریک کلپتون بود صورت گرفت.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

اولین قطعه منتشر شده از آلبوم بقا نام داشت و برای اولین بار از رادیو بی بی سی ۱ پخش شد. این قطعه از طرف کمیته بین المللی المپیک بعنوان آهنگ اصلی المپیک ۲۰۱۲ لندن انتخاب شد و قرار شد هنگام ورود ورزشکاران به استادیوم و اهدای مدال قطعه پخش شود. تنها قطعه آلبوم که سبک داب استپ دارد Unsustainable است که میوز با الهام از اجرای زنده اسکربلکس آن را ساخته با این تفاوت که از آلات موسیقی واقعی قطعه ساخته شده نه لپ تاپ! آلبوم قرار بود ۲۷ شهریور ماه منتشر شود اما بخاطر منافع وارنر براز (کمپانی منتشر کننده) که باعث می‌شد فروش آلبوم‌هایی که همزمان در سپتامبر از د کیلرز، مامفرد اند ساتز، د اکس اکس  و ویل آی ام  بفروش خواهند رسید کم بشود، تاریخ عرضه آلبوم به دوشنبه ۱۰ مهر موکول شد.

تک آهنگ بعدی قانون دوم “Unsustainable” در روز ۲۰ مرداد برای کسانی که نسخه ویژه آلبوم رو پیش خرید کردند ارسال شد و سریعاً در وبسایت‌های بزرگ ویدیو و خبرش پخش شد.

تک آهنگ بعدی میوز دیوانگی نام دارد که طبق گفته سایت رسمی میوز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ منتشر خواهد شد. میوز در مراسم اختتامیه المپیک لندن شرکت داشت و برای اولین بار «بقا» را زنده اجرا کرد. میوز در آخرین لحظات به لیست شرکت کنندگان جشنواره موسیقی iTunes 2012 پیوست تا در ۳۰ سپتامبر اولین اجرای رسمی خود را داشته باشد

دیوانگی پس از پخش از رادیو به مدت ۱۹هفته پیاپی در صدر چارت آلترناتیو آمریکا قرار گرفت و رکورد زد. ترانه دیوانگی نامزد بهترین آهنگ راک ۵۵ـمین سالانه مراسم گرمی شد و خود آلبوم نیز در دسته بهترین آلبوم راک نامزد دریافت جایزه شد.

از نسخه‌های بی کلام “The 2nd Law: Isolated System” و “Follow Me” در فیلم World War Z به بازیگری و تهیه کنندگی برد پیت استفاده شد. برد پیت در مصاحبه‌ای اعلام کرد که به دنبال ترانه‌ای مثل “زنگ‌های لوله‌ای” بوده کر انتهای فیلم “جن گیر” استفاده شده. پیت گمان کرد که ترانه‌ها دقیقاً همان چیزی هستند که مناسب فیلم هستند.

گروه سومین آلبوم لایو (زنده) خود را در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۳ بر روی CD/DVD و CD/Blu-ray را با نام ” اجرای زنده در ورزشگاه المپیک روم ” منتشر کرد. همچنین این فیلم در ۲۰ شهر بروی پرده سینما رفت، ۶ نوامبر ۲۰۱۳ در ایالات متحده آمریکا، ۷ نوامبر در انگلستان و استرالیا و ژاپن، ۱۲نوامبر در اتریش، آلمان، ایتالیا و اسپانیا، ۱۹ نوامبر در لهستان و ۲۲ تا ۲۴ نوامبر نیز در اندونزی. این اولین کنسرتی بود که با فرمت ۴K فیلمبرداری شد. این آلبوم حاوی اجرای زنده گروه در ورزشگاه المپیک رم در ژوئیه ۲۰۱۳ جلوی بالغ بر ۶۰ هزار نفر طرفدار میوز می‌باشد. این کنسرت بخشی از تور ناپایدار بود که به نماد تور تابستان ۲۰۱۳ اروپایی گروه تبدیل شد.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

ربات‌ها (Drones)

در آوریل ۲۰۱۴ دومینیک هاوارد خبر از ضبط آلبوم هفتم گروه داد. در سپتامبر همین ماه بلامی به سوالات هوادارن دربارهٔ آلبوم جدید در توییتر جواب داد، او گفت مضمون این آلبوم «بوم‌شناسیِ عمیق، شکاف همدلی و جنگ جهانیِ سوم» است. همچنین گفت برای آهنگ Citizen Erased دنباله‌ای نوشته که احتمالاً در این آلبوم قرار خواهد گرفت. در ۳ اکتبر خبر رسید که گروه ضبط آلبوم را شروع کرده و اکانت اینستاگرم میوز هم عکسی از گروه در حال ضبط آهنگ در استودیو را گذاشت. در ۲۳ اکتبر، گروه تأیید کرد که رابرت مات لنگ تهیه کنندگی آلبوم را به عهده خواهد داشت. مات لنگ سابقهٔ تهیه‌کنندگی آلبوم‌هایی از AC/DC، Def Leppard، Maroon 5 و Nickelback را نیز دارد. در ۴ فوریه ۲۰۱۵، صفحه اینستاگرم میوز دو عکس با هشتگ “MuseDrones#” منتشر کرد. با وجود اینکه خودِ گروه هیچ خبری را به صورت مستقیم تأیید نمی‌کرد ولی این عکس‌ها باعث شد خیلی از هوادران فکر کنند که اسم آلبوم جدید Drones خواهد بود. دو روز بعد هنرمند آمریکایی، مت ماهورین، تأیید کرد که جلد آلبوم جدید میوز که Drones نام دارد را طراحی خواهد کرد. در ۱۱ مارس ۲۰۱۵، میوز خبر داد که آلبوم Drones در ۸ ژوئن همین سال منتشر خواهد شد. با انتشار اسم آهنگ‌های آلبوم، مشخص شد که ترانه Dead Inside قرار است اولین سینگل (تک آهنگ) رسمیِ این آلبوم باشد و تاریخ انتشار آن هم ۲۳ مارس خواهد بود. ساعاتی قبل از این خبر، گروه از کاورِ آلبوم جدید خود در اینستاگرم رونمایی کرده بود. میوز در ۱۲ مارس، موزیک ویدیوی آهنگ Psycho را در یوتیوب منتشر کرد وهمزمان با انتشار این آهنگ، امکان پیش خرید آلبوم را نیز مهیا کرد. گروه همچنین خبر داد قرار است یک سری اجرا از ۱۵ تا ۲۴ مارس به اسم «تور بریتانیای سایکو» برگزار کند که شامل ۶ اجرا در نقاط مختلف بریتانیا می‌شود.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

معرفی متیو بلامی  Matthew Bellamy 

پدرش جرج نوازندهٔ گیتار ریتم در گروه دهه شصتی تورنادوز بود. تورنادوز اولین گروه بریتانیایی است که یک «آهنگ شماره ۱» در جدول پرفروش‌ترین‌های آمریکا داشته‌است. این آهنگ «تل‌استار» نام دارد و در سال ۱۹۶۲ منتشر شده‌است. مادرش «مریلین» زادهٔ بلفاست است و در دههٔ ۷۰ میلادی به انگلستان مهاجرت کرده‌است. او اولین بار زمانی با همسرش ملاقات کرد که جرج در لندن به شغل رانندگی تاکسی اشتغال داشت. به‌زودی آن‌ها به کمبریج نقل مکان کردند که متیو در آن‌جا و دو سال پس از برادر بزرگ‌ترش «پال» به دنیا آمد. او از سن شش سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد. در اواسط دههٔ ۸۰ میلادی خانوادهٔ متیو به تینماوث در منطقه دون نقل مکان کردند. پس از مدتی والدین متیو از هم جدا شدند و سرپرستی او را به مادربزرگ‌اش سپردند و او بود که زمانی که متیو چهارده ساله بود تشویق‌اش کرد تا به فراگیری گیتار بپردازد.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

لامی در فهرست «۵۰ گیتاریست برتر همیشه»ی گیگ وایز رتبه ۱۹ را به دست آورد. خوانندگان توتال گیتار با رای‌های خود رتبه ۲۹ فهرست «۱۰۰ گیتاریست برتر همه زمان‌ها» را به بلامی دادند. ریف بلامی در ترانه «پلاگ این بیبی» در نظرسنجی «۱۰۰ ریف برتر همه زمان‌ها»ی توتال گیتار رتبه ۱۳ را به دست آورد.

در آوریل ۲۰۰۵ مجله کرانگ! رتبه ۲۸ را در فهرست نظرسنجی «۵۰ فرد جذاب در راک» خود به وی داد. مجله کاسموپولیتن هم وی را به عنوان جذاب‌ترین راکر سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ انتخاب کرد. مجله «اٍن‌اٍم‌ای» وی را جلوتر از جان لنون و باب دیلن به عنوان چهاردهمین «قهرمان همه زمان‌های راک اند رول» انتخاب کرد. بلامی در سال ۲۰۰۷ هم «جایزه جذاب‌ترین مرد» مجله اٍن‌اٍم‌ای را برد که این در سالهای ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ هم تکرار شد. اما به هرحال وی خود را «زیادی کوتاه برای جذاب بودن» می‌داند و گفت که این جایزه باید به دامینیک هاوارد، درامر گروه تعلق بگیرد.

در ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۸ دانشگاه پلایموث به اعضای گروه میوز دکترای افتخاری هنر را به خاطر کارهایشان در عرصه موسیقی اهدا کرد.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

در شماره ژانویه ۲۰۱۰ توتال گیتار، بلامی به عنوان «گیتاریست دهه» انتخاب شد و به وی عنوان «هندریکس نسل خودش» نسبت داده شد. در کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۱۰ عنواندار بیشترین تعداد شکستن گیتار در یک تور بود. رکورد وی، که ۱۴۰ عدد است طی تور آمرزش ثبت شده‌است. در آوریل ۲۰۱۰ بلامی از سوی خوانندگان مجله کیو به عنوان هشتمین رهبر گروه برتر همه زمان‌ها انتخاب شد. در دسامبر ۲۰۱۰ خوانندگان موزیک رادار بلامی را به عنوان نهمین خواننده برتر همه زمان‌ها برگزیدند.

معرفی کریستفر ولستنهام  Christopher Wolstenholme

کریس وستنهلم در دسامبر ۱۹۷۸ در Rotherham به دنیا آمد. اما در ۱۱ سالگی به Devon نقل مکان کرد.مادر اون همیشه به خرید صفحه های موسیقی علاقه داشت و این موجب شد کریس بیشتر تحت تاثیر موسیقی قرار بگیره.در ابتدا کریس شروع به گیتار زدن کرد که در ادامه به نواختن درامز پرداخت .
وستنهلم در اون موقع در گروه Fixed Penalty فعالیت میکرد. اما وقتی با مت و دومینیک آشنا شد به درخواست اون ها شروع به یاد گیری باس کرد و به گروه میوز پیوست. در گروه نواختن باس و بک ووکال به عهده وستنهلم هست.و در اهنگ هایی مثل Hysteria هم افکت های مربوط به این دست اهنگ ها رو هم اجرا میکن

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

کریس ازدواج کرده و چند بچه هم داره.در یکی از اجرا های میوز در ژاپن کریس حلقه ازدواج خودش رو گم میکنه و یکی از طرفدارا پیداش میکنه که باعث میشه گروه مجوز شرکت در همه کنسرت های گروه برای همیشه به اون طرفدار میده.

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

معرفی  دومینیک  هاوارد  Dominic Howard 

دومینیک در شهر استاک پورت منچستر انگلستان به دنیا آمد. وقتی که ۸ ساله بود با خانواده اش به تین مث شهری کوچک واقع در دیون نقل مکان کردند. او از ۱۲ سالگی به نواختن درامز پرداخت. او همچنین توسط یک گروه جز که در مدرسه شان به اجرا پرداخته بودند تحت تاثیر قرار گرفت.

اولین گروه هاوارد Carnage Mayhem نام داشت که در مدرسه شکل گرفته بود. در عین حال او با متیو بلامی آشنا شد که گیتار مینواخت اما گروه مشخصی نداشت. مدت زیادی طول نکشید که بلامی این فرصت را داشت که به گروه دومینیک بپیوندد. بعد از ۲ سال از خارج کردن اعضا مختلف از گروه بلامی و دومینیک تصمیم گرفتند دو نفری آهنگ های خودشان را بسازند. کریس وستنهلم که در گروه Fixed Penalty به نواختن درامز مشغول بود به گروه پیوست و با روحیه فداکارانه خود به گیتار باس روی آورد.
در سال ۹۴ گروه Gothic Plague شکل گرفت و بعد با نام Rocket Baby Dolls به کار خود ادامه داد و در نهایت MUSE .

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس
در سال ۲۰۰۴ ویلیام هاوارد پدر دومینیک هاوارد به اجرای میوز در گلاستونبری (Glastobury) رفت. به محض پایان اجرا ویلیام هاوارد بر اثر حمله قلبی درگذشت. پس از ان گروه فورا تور ایتالیا و فستیوال Roskilde را کنسل کرد. گروه بیانیه را منتشر کرد که : در این زمان سخت ما بیشتر خواستار آرامش دوم و خانواده اش هستیم.
دومینیک همچنین در مصاحبه ای اعلام کرد که بیشتر دوست دارد جیمی هندریکس را ملاقات کند و با او هم کلام شود.در ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۸ به دومینیک و باقی اعضای گروه دکترای افتخاری از دانشگاه پلی موث اهدا شد.

برای دیدن بخشی از کلیپ های منتشر شده توسط Muse میتوانید از طریق لینک های زیر مشاهده کنید 

Muse – Reapers

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

Muse – Dead Inside

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

Muse – Uprising

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکس

 

Muse – Psycho

گروه راک Muse را بهتر بشناسید + عکسمیوز گونه‌های بسیار مختلفی از راک و کلاسیک را با آواهای الکترونیک تلفیق می‌کند و شهرت بسیار زیادی هم برای اجراهای زنده‌اش دارد و در اکثر فستیوال‌های راک هدلاینر استیج‌های اصلی است.

 

منبع: پی سی پرتال

امتیاز 5.00 ( 6 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. عالیی بودن من عاشق این گروه واقعا ممنون

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز