کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

دختران فراری تهران

دختران فراری تهران

یکی از مشکلات اساسی کودکان ترخیص شده از بهزیستی اشاره کرد و گفت: کودکان پس از 18 سالگی و خروج از شیرخوارگاه‌‌ها، به صورت رها شده در جامعه هستند که مبلغ 9 میلیون تومانی به آن‌ها داده می‌شود اما کافی نیست. ضمن اینکه در محیط بسته بزرگ شده و با ورود به جامعه درگیر مسائل دیگری می‌شوند بنابراین قرار است خانواده‌ها‌ی ثانویه به منظور جامعه‌پذیری این کودکان تشکیل شود.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دختران بسیاری هستد که، بخاطر یک علت ساده چون اجبار در ازدواج، تفاوت در ارزش‌های بین سنی، اعتیاد و … از خانه فراری می‌شوند در حالی که جامعه جایی برای آن‌ها ندارد و نهایتا یا کلانتری‌ها جایگاه آن‌ها می‌شود و یا به افراد سودجو پناه برده و مورد سواستفاده قرار می‌گیرند.
وی در ادامه افزود: در مرحله‌ی نخست فرار دختران از خانه، اگر در مرکزی نگه‌داری شوند از ورود آنان به مسئله‌ی دیگری جلوگیری می‌شود و در غیر این صورت تا مرز تن‌فروشی و سواستفاده قرار می‌گیرند.

ربیعی با اشاره به ورود خیرین به حوزه دختران فراری تصریح کرد:به دنبال گونه‌ای از خیر جمعی هستیم که دختران فراری را شناسایی کرده و از نظر روانی وارد مداخله با خانواده  او شوند.

وی با اشاره به احداث و راه‌اندازی مرکزی برای نگه‌داری دختران فراری افزود:در بهزیستی مراکزی برای نگهداری دختران فراری وجود دارد اما، اگر بتوان خیرین را وارد این مسئله کرد قطعا کار وسیع تر و موثرتری صورت می‌گیرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادمه تصریح کرد: یکی از خیرین برای احداث و راه‌اندازی مرکز نگه‌داری از دختران فراری در پایتخت اقدام کرده‌ و امیدواریم کاری که در تهران آغاز خواهد شد در سایر استان‌ها نیز اجرا شود.

ربیعی با اشاره به مسئله اشتغال کودکان به سرپرست شیرخوارگاه یادآور شد:یکی از درخواست‌ها از خیر جمعی مسئله اشتغال کودکان پس از خروج از شیرخوارگاه‌ها است که، در این موضوع شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی را نیز به این کار دعوت کرده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تاکید کرد: امید است سال آینده هیچ کودک خارج شده از بهزیستی بی‌شغل نباشد.

امتیاز 3.67 ( 3 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز