خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
خانه » سلامتی و تندرستی » اطلاعات پزشکی » نوع تغذیه برای شکم شش تیکه

نوع تغذیه برای شکم شش تیکه

نوع تغذیه برای شکم شش تیکه

 

اگر میخواهید شکم شش تیکه six pack (سیکس پک ) داشته باشید جدا از فعالیت های ورزشی خاص نوع تغذیه شما بسیار مهم است.

 

وعده های غذایی را در فواصل مساوی میل کنید. اگر از تغذیه خوبی هم برخوردار باشید، سراغ خوردن تنقلات نخواهید رفت. این کار به تنظیم میزان قند خون کمک می کند که موجب تثبیت آزاد شدن انسولین خواهد شد, همچنین این عمل به بهبود استفاده چربی به عنوان سوخت که از تجمع آن ها در بدن جلوگیری کرده کمک می کند، زمانی که چربی اضافی در بدن انباشته نشود عضلات شکم بیشتر  برجسته خواهند بود.

چگونه این کار را انجام دهید؟

سه وعده غذای مناسب و استاندارد و سه میان وعده کوچک تر میل کنید. برای مثال:

?صبح زود: یک تا دو لیوان آب

?ساعت ۸ تا ۹ صبح: صبحانه میل کنید

?ساعت ۱۱ تا ۱۲: میان وعده

?ساعت یک تا دو: ناهار

?ساعت ۴ تا ۵ : میان وعده

?ساعت ۷ تا ۸ شب: شام

?ساعت ۹ تا  10شب: اگرگرسنه بودید، شیر بنوشید.

اهمیت پروتئین در رژیم غذایی شکم شش تکه

پروتئین نقش مهمی را در تمرینات بازی می کند، گذشته از این؛ بخش مهمی از رژیم چربی سوزی است چون تنها ریز مغذی است که حفظ عضلات را تقویت می کند. پیشنهاد روزانه مصرف پروتئین برای افراد یک گرم به نسبت هر کیلوگرم وزن بدن است. میزان مصرف آن با توجه به میزان فعالیت افراد کاهش یا افزایش می یابد. پروتئین به عنوان بلوک های ساختمانی برای عضلات عمل می کند، اما باعث افزایش حجم آن ها نمی شود، (افسانه یا باور غلطی که مردم باور دارند.) برای داشتن عضلات حجیم باید در باشگاه تمرین کرد و تمرینات مقاومتی پیشرونده را انجام دهید.

پروتئین به فراهم کردن مواد خام برای عضله سازی کمک می کند. می توانید با خوردن گوشت سفید، تخم مرغ و جوجه سهم پروتئین بدن را تأمین کنید. اگر هم گیاهخوار هستید، انتخاب کمتری نخواهید داشت، می توانید پنیر، سویا، جوانه گندم، شیر و کشک و غیره را مصرف کنند. در صورت نیاز حتی می توانند از مواد حاوی پروتئین استفاده کنند. به اندازه یک کف دست پروتئین با هر وعده غذایی به و ریکاوری عضلات کمک خواهد کرد.

به میزان کافی آب بنوشید

استفاده از آب و تنظیم آب بدن از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا آب ماده مهمی است که برای عملکرد بدن کاملاً ضروری است. به استثنای اکسیژن، بدن به هیچ ماده ای بیشتر از آب نیاز ندارد. هر چقدر  بیشتر تمرین کنید، اهمیت مصرف آب ضروری تر می شود، پس قبل، حین و بعد از تمرین میزان مناسبی آب بنوشید

امتیاز 4.07 ( 14 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز