هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
خانه » سلامتی و تندرستی » اطلاعات پزشکی » راهنمای انتخاب دوچرخه ثابت نشسته یا ایستاده کدامیک بهتر است؟

راهنمای انتخاب دوچرخه ثابت نشسته یا ایستاده کدامیک بهتر است؟

اگر بدنبال تناسب اندام هستید دوچره سواری یکی از بهترین روش ها میباشد که تمامی عضلات بدن را درگیر میکند. دوچرخه ثابت در انواع مختلفی تولید میشوند.

راهنمای انتخاب دوچرخه ثابت نشسته یا ایستاده کدامیک بهتر است؟

دوچرخه ثابت نشسته یا دوچرخه ثابت ایستاده

دوچرخه ثابت نشسته بدن را در حالت افقی قرار میدهد. پدال ها در این دوچرخه جلوتر از پاها قرار دارند و هنگام پدال زدن کشیدگی بیشتری در پاها ایجاد می کنند. گاهی به شما این حس را می دهد که بر روی تپه دوچرخه سواری می کنید.

هر دو مدل دوچرخه ثابت برای کم کردن وزن بسیار مفید و موثر هستند؛ اما به هر حال از نظر راحتی تفاوت زیادی بین این دو برای رسیدن به هدف وجود دارد. این تفاوت در استفاده از دستگاه ها آشکار می شود.

راهنمای انتخاب دوچرخه ثابت نشسته یا ایستاده کدامیک بهتر است؟
استفاده از دوچرخه ثابت نشسته بسیار راحت تر است؛

چون صندلی های پهن تری دارد و قسمت پشت و کمر را به خوبی محافظت می کند. همچنین اگر از درد های کمر رنج می برید استفاده از دوچرخه ثابت نشسته به شما پیشنهاد می شود.

در دوچرخه ثابت ایستاده (اسپینینگ) بدن در حالت عمود و صاف قرار می گیرد و تا حد امکان باید کمر صاف نگه داشته شود. این دوچرخه ثابت بسیار شبیه دوچرخه های معمولی است و همان عضلات را در گیر می کند. دوچرخه ثابت ایستاده بر روی عضلات شکمی به خوبی کار می کند؛ مخصوصا وقتی که سعی می کنید بدن خود را بالا نگه دارید تمام عضلات این ناحیه درگیر می شوند.

راهنمای انتخاب دوچرخه ثابت نشسته یا ایستاده کدامیک بهتر است؟
دوچرخه ثابت نشسته با صندلی پهن و بزرگ آن که کل ناحیه کمر را محافظت می کند برای کسانی که از کمر درد رنج می برند مناسب تر است. نکته مهمی که در دوچرخه های ثابت در هر دو مدل ارائه شده، رعایت شده است سیستم هوشمند آن است که ضربان قلب شما را اندازه می گیرد و دارای برنامه های متنوع تمرین و نیز برنامه خودکار است که با توجه به سن و  وزن برنامه مناسب با هر فرد را با زمانبندی مناسب در اختیار وی قرار می دهد. crossfitness-upright- bike

از مهمترین معیارها در خرید دوچرخه های ثابت، فضایی است که در محیط اشغال می کنند. از این منظر باید گفت که دوچرخه ثابت نشسته به علت طراحی افقی خود برای فضاهای محدود و کوچک مناسب نیست. از این رو برای منازل و محیط های کوچک دوچرخه ثابت ایستاده را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز 5.00 ( 6 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز